Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zaproszenie na konkurs o Róg Księcia Pszczyńskiego – 03.09.2022

Komisja Tradycji, Kultury

i Promocji Łowiectwa

 

Koleżanki i Koledzy

 

Zbliża się już 25-ta edycja Konkursu o Róg Księcia Pszczyńskiego. To bardzo ważne święto dla wszystkich sygnalistów, miłośników i sympatyków muzyki myśliwskiej, która jest ważnym elementem łowiectwa. Sygnały myśliwskie są nieodłączną częścią polowania i wszelkich uroczystości łowieckich. Ich wykonywanie tworzy właściwą atmosferę w życiu myśliwych. Sygnały myśliwskie stanowią oprawę wykonywania polowania, a muzyka myśliwska podkreśla charakter wszystkich uroczystości w naszym życiu łowieckim.

Kultywowanie wykonywania sygnałów jest szczególne ważne w naszym Okręgu, gdzie powstał podstawowy instrument – Plesówka – która powstała w Pszczynie z inicjatywy Księcia Pszczyńskiego

(w rodzinie Hohbergów von Pless). Inspiracją była potrzeba stworzenia instrumentu mniejszego od używanych rogów Par Force, tak powstała Plesówka. Instrument zyskał szybko popularność i jest powszechnie używany w wieli krajach naszego kontynentu. Skomponowano wiele sygnałów dostosowanych do wydarzeń życia łowieckiego. Sygnaliści  konkurują ze sobą w jakości wykonania, stąd też organizowanych jest wiele konkursów. Jednym z najważniejszych jest nasz:

KONKURS O RÓG KSIĘCIA PSZCZYŃSKIEGO

Organizowany jest w Pszczynie od 25-ciu lat przez Komisję Kultury, Tradycji i Promocji Łowiectwa przy Zarządzie Okręgowym w Katowicach Polskiego Związku Łowieckiego. Zespołowi organizacyjnemu przewodniczy kolega Lesław Domogała – tel.: 668 046 788

Konkurs odbędzie się 03.09.2022 roku w Pszczynie w Zagrodzie Żubrów.

Rozpoczęcie konkursu godz. 9.00

Konkurs zostanie rozegrany w kategoriach solowych A,B,C,D i zespołowych w kategoriach G,A,B,C,D oraz z muzyki myśliwskiej w kategorii MB.

W czasie imprezy przewidywany jest posiłek dla uczestników.

Darmowy wstęp do Zagrody Żubrów gwarantuje wejściówka, która zostanie wysłana wraz z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia.

Darmowy parking dla uczestników konkursu znajduje się przy ulicy Żorskiej. Brak możliwości wjazdu na teren zagrody .

Zgłoszenia prosimy przesyłać na:  https://forms.gle/QT7dhQ31ggPCWCBFA

Tomasz Kędziora

zaproszenie na Róg KP

Udostępnij
Twitter
WhatsApp