Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Katowice

Zarząd okręgowy

Michał Gawdzik
Przewodniczący Zarządu Okręgowego
Łowczy Okręgowy

Michał Gawdzik jest magistrem zarządzania USB Merito, absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie oraz studiów podyplomowych w zakresie „Zarządzania gospodarką łowiecką i wyceny szkód łowieckich”. Jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego od 2001 roku, posiada uprawnienia selekcjonerskie oraz jest lektorem strzelectwa myśliwskiego, sędzią i instruktorem strzelectwa myśliwskiego.

Od 2005 roku jest mistrzem strzelectwa, zdobył kilkanaście wawrzynów strzeleckich, w tym 7 złotych. Zdobył także 5 medali na Mistrzostwach Polski, w tym jeden złoty, dwa srebrne i dwa brązowe. Ukoronowaniem kariery strzeleckiej jest rekord Polski w kuli wystrzelany 30 kwietnia 2015 r., na strzelnicy w Goleszowie z wynikiem 198/200. Jest także uczestnikiem Mistrzostw Europy w strzelaniach myśliwskich.

Michał Gawdzik jest myśliwym trzeciego pokolenia. Jego dziadek, Zdzisław, był założycielem i wieloletnim łowczym koła Ponowa w Bytomiu, natomiast jego ojciec, Jan, był wieloletnim łowczym i prezesem koła Łoś w Bytomiu, którego Michał Gawdzik jest członkiem od ponad 20 lat.

Michał Gawdzik jest pasjonatem kultury, etyki oraz przede wszystkim tradycji łowieckiej. Posiada dyplom I stopnia jako sygnalista. Jego ulubionym polowaniem były wiosenne ciągi na słonki, zwłaszcza w towarzystwie jego ojca.

Tadeusz Bożek – jest absolwentem  Uniwersytetu Śląskiego – kierunek socjologia. 

Ukończył także  studia podyplomowe; Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie- Administrowanie ryzykiem i zarządzanie szkodami łowieckimi, Politechnika Śląska w Gliwicach –  Zarządzanie Projektami w Przedsiębiorstwie, Uniwersytet Śląski w Katowicach –  Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Jest członkiem: Koła Łowieckiego Słonka w Jaworznie – gdzie szacuje szkody łowieckie oraz członkiem  Koła Łowieckiego Kozioł w Jaworznie –   gdzie pełni funkcje członka Komisji Rewizyjnej. Posiada uprawnienia podstawowe i selekcjonerskie. Odznaczony srebrnym medalem – Zasłużony dla Łowiectwa Śląskiego w 2014r.W kadencji 2010 – 2015 delegat na okręgowy zjazd delegatów  okręgu Katowice PZŁ. Członek komisji hodowlanej i szkód łowieckich okręgu PZŁ Katowice w latach 2010 – 2015. Pasjonuje się  kynologią, wędkarstwem, narciarstwem .

Mariusz Góral – absolwent Technikum Leśnego w Brynku, Ekonomii na Akademii Polonijnej w Częstochowie i studiów podyplomowych z zakresu wyceny nieruchomości, a także controllingu w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie. Członek PZŁ od 1990 r. Pasjonat strzelectwa myśliwskiego wielokrotny zdobywca brązowego, srebrnego i złotego wawrzynu strzeleckiego. Członek komisji problemowych przy ORŁ Katowice. W polu i w lesie prowadzący/prowadzony przez wyżlicę Tarę Zimny Trop i jamniczkę Zorkę z Koszęcińskiej Dąbrowy.

Sergiusz Pospiech – absolwent Uniwersytetu we Wrocławiu- kierunek prawo i administracja. Aplikacja adwokacka przy ORA w Częstochowie. Adwokat od 2004 r. Członek PZŁ od 4 lipca 1994 r. Członek Zarządu Koła Łowieckiego” Dublet” od 15 lat w tym dwie kadencje do nadal Prezes Zarządu tegoż Koła. Z wyboru adwokat z zamiłowania myśliwy.
Sędzia -instruktor strzelectwa myśliwskiego. Były członek Komisji Strzeleckiej przy ORŁ Katowice. Interesuje się w szczególności strzelectwem, kynologią i kuchnią myśliwską.
Ojciec dwójki dzieci, którym od najmłodszych lat „zaszczepia” tradycje i obyczaje myśliwskie.

Mirosław Truchan – członek PZŁ od 1980r. oraz K.Ł. Przodownik” w Miedarach, w którym pełnił funkcję sekretarza, a obecnie  jego prezesa.  Posiada uprawnienia selekcjonerskie. Myśliwy w trzecim pokoleniu – wnuk Władysława założyciela koła i syn Mariana długoletniego jego prezesa. Propagator polskiego modelu łowiectwa jego tradycji, gwary i zwyczajów. Miłośnik psów myśliwskich. Członek zespołu  d/s kontroli kół łowieckich i zespołu d/s kontaktów międzynarodowych  przy ZO Katowice.