Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Katowice

Zapraszamy na Piknik rodzinny – Rodzinna podróż przez wieki 12.11.2023

Instytut Korfantego  przy współpracy z Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy Katowice  zapraszają na wydarzenie:
„Rodzinna podróż przez wieki – Piknik Rodzinny
Kiedy i gdzie:
👉 1️⃣2️⃣ listopada
👉⏰️ 👉1️⃣2️⃣.0️⃣0️⃣- 1️⃣6️⃣.0️⃣0️⃣
👉 Strzelnica w Siemianowicach Śląskich”, ul. Zwycięstwa 2
Więcej szczegółów do wydarzenia pod linkiem:
👉 https://www.facebook.com/events/2471174569727597
📯👉 Zestaw atrakcji 👈📯
Dla uczestników Organizatorzy przygotowali trzy  strefy:
⚪️🔴 STREFA HISTORYCZNA będzie obsługiwana przez stowarzyszenie rekonstrukcji historycznych „Nordlige Sverda Hird” oraz Drużynę Najemną Szarego Ducha, którzy przygotują między innymi pokaz tkania krajek na tabliczkach oraz rozszyfrowanie wersetu z poematu wikingów pt. „Havamal” zapisanego runami.
⚪️🔴 STREFA FANTASY – stanowisko Segmentum Polonia” z uniwersum Warhammera 40 000 razem z wystawą cosplayową, stanowisko postapokaliptyczne z uniwersum Stalkera oraz stanowisko Grupy Powrót Bractwa Śródziemia.
Dla dzieci przewidziano turniej walki na bezpieczne miecze piankowe.
⚪️🔴  🌿📯🌿STREFA MYŚLIWSKA 🌿📯🌿, w której będzie można zapoznać się z tradycjami myśliwskimi dzięki pokazowi psów tropiących 🦮🐾przy współpracy z sygnalistami 📯oraz punktowi z ptakami łowczymi 🍂🦅🍂. Dowiemy się szczegółów o funkcjonowaniu pasieki 🐝i produkcji miodu 🧉 a w strefie myśliwskiego edu będzie można samodzielnie skonstruować budki lęgowe dla ptaków 🐦.
Nie zabraknie także atrakcji organizowanych przez stoisko Związku Kynologicznego w Polsce Oddział Katowice, stoisko „Lasu Huberta sklep z dziczyzną” i Komisja Promocji Dziczyzny Zarządu Okręgowego PZŁ w Katowicach   🐗oraz stoisko z ekologicznymi kosmetykami.
Ponadto dla uczestników pikniku przewidziano darmową grochówkę z wojskowej kuchni polowej, pokaz broni czarnoprochowej oraz stanowisko Stowarzyszenie na Rzecz Zabytków Fortyfikacji Pro Fortalicium z wozem bojowym SKOT.
Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.
Patronat medialny sprawuje Radio eM.
Zapraszamy!
Wstęp jest wolny.
Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱